УРОК № 112. Тема. Кути і сторони многокутника, вершина кута. Додавання і віднімання чисел, пов’язане з нумерацією. Переставна властивість дії додавання. Творча робота над задачею. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 112. Тема. Кути і сторони многокутника, вершина кута. Додавання і віднімання чисел, пов’язане з нумерацією. Переставна властивість дії додавання. Творча робота над задачею. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити з поняттям вершина кута; формувати навички додавання і віднімання чисел на основі нумерації, із застосуванням переставної властивості додавання; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися

Обладнання: моделі многокутників.

ХІД УРОКУ № 112. Тема. Кути і сторони многокутника, вершина кута. Додавання і віднімання чисел, пов’язане з нумерацією. Переставна властивість дії додавання. Творча робота над задачею. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Повторення нумерації чисел у межах 100. Попереднє і наступне число, «сусіди» числа.

По троє числа в ряд стояли,
Але «сусіди» повтікали!

Назвіть пропущені числа.

875

2. Виконання завдання 71 на с. 120 підручника.

3. Виконання завдання 75 на с. 121 підручника.

4. Повторення переставної властивості додавання.

876

— Як би ви поміняли місцями ці числа, щоб найшвидше й найзручніше обчислити суму?

2 + 8 + 9 = 10 + 9 = 19

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдання 76 на с. 121 підручника.

2. Тренувальні вправи на закріплення вивченого прийому.

Як ці числа поміняти,
Щоб зручніш було додати?

877

3. З’ясування понять сторона, кут многокутника, вершина кута.
— Які ви знаєте многокутники? (Трикутник, чотирикутник, квадрат, прямокутник, п’ятикутник та ін.)
— Чому трикутник має таку назву? (У нього три кути.)
— А скільки сторін? (Теж три.)
— А в чотирикутника? (Сторін чотири, кутів теж чотири.)
— А скільки сторін і кутів має п’ятикутник? (П’ять і п’ять.)
— Який робимо висновок щодо кількості сторін і кутів многокутників? (Скільки кутів, стільки й сторін.)

4. Виконання завдання 74 на с. 121 підручника.
— Вершини кутів позначають буквами. Покажіть кут А на нашому чотирикутнику. (Використати накреслений на папері або на дошці чотирикутник.)

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

1. Виконання завдання 72 на с. 121 підручника.
Визначення типу задачі (на різницеве порівняння). Розв’язання задачі.

2. Виконання завдання 73 на с. 121 підручника. Доповнення задачі запитанням.
Визначення типу задачі (на знаходження невідомого доданка).
22 – 10 = 12 (учн.)

3. Виконання завдання 77 на с. 121 підручника. Пояснення складених за умовою виразів.

4. Виконання завдання 78 на с. 121 підручника (усно).

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Скільки вершин має шестикутник? (Шість.)
— Скільки кутів має незамкнена ламана лінія, яка складається з трьох відрізків? (Два.)

УРОК № 112. Тема. Кути і сторони многокутника, вершина кута. Додавання і віднімання чисел, пов’язане з нумерацією. Переставна властивість дії додавання. Творча робота над задачею. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
