УРОК № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити з десятком як лічильною одиницею, утворенням чисел третього й четвертого десятків, послідовністю і назвами чисел від 21 до 39; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на збільшення числа на кілька одиниць, обчислювальні навички в межах 20; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.

Обладнання: лічильний матеріал (пучки паличок по десятку, окремі палички).

ХІД УРОКУ № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

I. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Виконання завдання 1 на с. 108 підручника.
— Яке число наступне за числом 20?

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Утворення чисел третього десятка.
Поняття про десяток як лічильну одиницю (один десяток, два десятки…).

2. Робота з паличками: демонстрація утворення чисел третього десятка з двох пучків (десятків) і окремих паличок (одиниць).

3. Виконання завдань 2—6 на с. 108—109 підручника. Вправляння в лічбі до 39, а також у зворотному порядку — від 39 до 20.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

1. Закріплення послідовності чисел третього й четвертого десятків.
— Яке число наступне за 26? за 29? за 30?
— Назвіть попереднє число для 25, 30, 38.

2. Виконання завдання 7 на с. 109 підручника.
— Якого виду ця задача? (Задача на збільшення числа на кілька одиниць.)
— Якою дією вона розв’язується? (Додаванням.)

3. Виконання завдання 8 на с. 109 підручника.
— Як змінилася кількість води у бочці, коли витратили шість відер? (Зменшилася на 6 відер.)
— А коли долили дев’ять відер? (Збільшилася на 9 відер.)
— Як же змінилася кількість води після обох цих дій — зменшилася чи збільшилася? (Збільшилася, бо долили більше, ніж витратили.)
— А на скільки збільшилася? (На 3 відра.)
— Як дізналися? (9 – 6 = 3.)
— Чи знадобилося нам число 15 відер, які спочатку були в бочці, для розв’язання цієї задачі? (Ні, скільки б не було спочатку, кількість збільшиться на 3 відра.)

4. Самостійна робота (виконання завдань 1, 2 на с. 61 зошита з друкованою основою).

5. Усна лічба.

Більш ніж тридцять три в компот
Кинув яблук бегемот,
Але менш ніж тридцять п’ять.
Скільки ж, зможеш відгадать?
(Тридцять чотири.)

Порося Хвостом-не-руш
З’їло більш ніж тридцять груш,
Але менш ніж тридцять дві.
Чи є відгадка в голові?
(Тридцять одну.)

Двадцять чотири й двадцять шість.
Що поміж них,
Хто відповість?
(Двадцять п’ять.)

6. Усна лічба за таблицею. Запис на дошці:

862

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Полічіть від 20 до 30; від 39 до 30.
— З якою лічильною одиницею ми ознайомилися? (З десятком.)
— Три десятки — яке це число? (Тридцять.)

УРОК № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
