УРОК № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: формувати в учнів уміння застосовувати таблиці множення й ділення під час виконання математичних завдань, поданих у різних формах; формувати вміння розпізнавати об’ємні геометричні фігури.

Обладнання: таблиці усних обчислень, об’ємні геометричні фігури, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання
1) Назвати, скільки учням знадобилося паличок для складання 6 трикутників і одного квадрата.
2) Зачитати розв’язання задачі.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1
Обчислити.
3 • 7 – 16
3 • 4 – 3
3 • 6 + 15
21 : 3 + 8
2 • 6 + 6 + 9
15 : 3 – 4 + 34

Картка 2
Обчислити.
27 : 3 – 6 + 18
2 • 7 + 45
18 : 2 – 6
18 : 3 – 4 + 13
6 : 2 + 37 – 16
10 : 2 + 21

Картка 3
Обчислити.
(45 – 35) : 2
12 : 3 + 4 – 6
27 : 3 – 6
3 • 8 + 12 – 11
2 • 9 : 3
2 • 4 – 0

3. Усні обчислення
1) Виконання завдання.
2) Виконання завдання.
3) Виконання завдання.
4) Гра «В яку скриньку треба опустити лист?»
Буратіно-листоноша приніс листи. Допоможіть йому розкласти листи у поштові скриньки.

526

II. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язання задачі
На дошці — скорочений запис задачі.

527

— Про що дізнаємося спочатку? (Скільки рам виготовляв за перший і другий день окремо)
— Яку дію треба виконати? (6 : 2 = 3)
— Скільки рам виготовлено за другий день?
— Можемо дати відповідь на головне запитання задачі?
— Яку дію треба виконати?
Діти записують задачу під керівництвом вчителя.

2. Розв’язання задачі з логічним навантаженням
— Скільки було шапок?
— Скільки за них заплатили грошей?
— Про що можемо дізнатися? (Скільки коштує одна шапка)
— Чи можемо тепер відповісти на головне запитання задачі?
— Яку дію треба виконати?

3. Фізкультхвилинка

4. Виконання завдання
Це завдання виконується з коментуванням.

5. Самостійна робота
Виконання завдання.
1 варіант знаходить значення виразів у верхньому рядку;
2 варіант знаходить значення виразів у нижньому рядку.

6. Перевірка роботи

7. Знайомство з об’ємними геометричними фігурами
Учитель пропонує дітям уважно подивитися на геометричні фігури і назвати знайомі фігури.
Потім підводить дітей до висновку, що є геометричні фігури об’ємні (куб, куля, конус, циліндр).

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

УРОК № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
